Mevsim Değişikliği Sizi Etkiledi mi ?

Artık soğukların mevsimi olan kışı geride bıraktık .Güneşli günler bizi beklerken bu geçiş dönemi sizi etkiledi mi ? Eğer aşağıdaki maddeleri yaşıyorsanız cevabınız açıkca belli ; Evet Etkilenmişsiniz 🙂

 

1. Uykusuzluk

Eğer bu zamanlarda normalle kıyasladığınızda uykusuzluk sorunu çekiyorsanız .( Ne kadar fazla uyursanız uyuyun )

2. Sürekli yorgun olma hissi

Günün her saati piliniz bitmiş, enerjiniz çekilmiş gibi hissediyor olmanız da belirtilerden biri olabilir.

3. Konsantrasyon problemi

İşinize bir türlü odaklanamıyor, hatta hiçbir şeye konsantre olamıyorsanız bu da mevsim değişikliğiyle bağlantılı olabilir.

4. Stresli, endişeli ve gergin ruh hali

Vücudunuzun mevsimler arasındaki geçişe henüz kendini tam olarak adapte edememiş olması bedeninizin işleyişinde bir takım problemler yaratacaktır, bunlar da doğal olarak size depresyon, stres gibi psikolojik sıkıntılar şeklinde geri dönebilir.

5. Baş ağrıları

Yine vücudun bir anda artan ısı ve ışık miktarına biyolojik sistemi adapte edememesinin neticesinde sık sık baş ağrıları yaşayabilir, migreniniz varsa daha da büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

6. Gözlerde hassaslaşma

Kış boyunca düşük ışık miktarına alışan gözler, artan güneş ışığı nedeniyle alışma sürecini atlatana kadar oldukça hassaslaşabilir. Bir süre sürekli yaşaran, ha bire kısık olan gözlerle gezebilirsiniz ortalıkta.

7. Normale göre daha az veya daha fazla iştahlı olma

Tüm bu değişimlerin sonucunda etkilenen bir diğer şey de iştah durumumuz. Eğer bir anda normalden daha fazla veya daha az yediğinizi fark ettiyseniz, mevsim değişikliğinden etkilenmiş olma ihtimaliniz bulunuyor.

8. Kas, boyun, omuz, sırt gibi vücudun çeşitli yerlerinde görülen ağrılar

Mevsim geçişlerinde normale göre daha sık ve yoğun şekilde ağrılara maruz kalmanız olası, bu nedenle böyle bir durumdan muzdaripseniz dikkatli olmanızda fayda var.

 

Eğer bu tarz sorunlar yaşıyorsanız evet siz de mevsim değişikliğinden etkilenmişsiniz . Bu dönemde vitamin kaynaklı besinleri tüketebilir ekstra destekleyici ürünleri eczanenizden alabilirsiniz.

samyelieczanesi

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »